5 porad jak zoptymalizować profil firmowy na Facebooku.

Publikowanie postów to nie wszystko! Myśląc o zaangażowaniu, zasięgach i lajkach zapominamy często o podstawach. Poniżej znajdziecie na co warto zwrócić uwagę prowadząc fanpage na Facebooku.

1. Dlaczego warto mieć fanpage

Jeśli prowadzisz biznes i bazujesz swoją widoczność w social media jedynie na prywatnym koncie, to tracisz wiele funkcjonalności, które oferuje fanpage. Posiadając profil firmowy, możesz go reklamować, sprawdzać statystyki, a potencjalni klienci mogą do Ciebie napisać (w przypadku profilu prywatnego, jeśli nie są Twoim znajomym, ich wiadomość wyląduje w innym folderze i prawdopodobnie przegapisz ich zgłoszenie).

2. Czy Twoje zdjęcie w tle wyświetla się dobrze?

Większość profili już wie jakiej wielkości powinien być Cover Photo (minimum to 851x315), ale zapomina o 2 ważnych rzeczach! Po pierwsze: czy dobrze wyświetla się na smatfonach? W przypadku komórek cover photo jest przycinany po bokach. Pamiętaj, by brzegi nie miały żadnych ważnych informacji. Po drugie: czy wykorzystujesz tło jako „call to action”? Ciekawa grafika z fajnym hasłem reklamowym dzięki, której klient od razu wie, czym się zajmujesz, zadziała lepiej niż zdjęcie, które nie do końca wyjaśnia, w czym możesz pomóc.

3. Wypełnij sekcję „About”.

Pomyśl jakie informacje chciałbyś znaleźć na profilu firmy, z której sam zamierzasz skorzystać. Najczęściej pomijane informacje to godziny otwarcia! Podaj przynajmniej jeden sposób kontaktu (poza messengerem) np. numer telefonu lub e-mail. Jeśli masz stronę, dodaj do niej link! Upewnij się, że działa. Dlaczego warto mieć stronę, skoro prowadzisz fanpage? Strona jest świetnym miejscem na informacje, które się nie zmieniają: historia firmy, opis zespołu i usług. Fanpage jest świetny do dzielenia się ofertami, newsami oraz ciekawostkami z klientem.

4. Rozmiar publikowanych grafik.

Jeśli publikujesz cały album zdjęć z otwarcia nowego salonu lub ze szkolenia, które zorganizowałeś, to nie warto przycinać wszystkich zdjęć. Jeśli jednak tworzysz grafikę od podstaw lub wrzucasz tylko jedno zdjęcie dobrze, by było kwadratem. Dlaczego? Kwadratowe zdjęcie wygląda dobrze zarówno na komputerze, jak i telefonie! Poziome zdjęcia zostaną dopasowane do szerokości ekranu smartfona, co zmniejszy ich czytelność. Kwadratowe grafiki dobrze wyglądają też na innych social media jak Instagram czy LinkedIn. Zalecamy rozmiar 1080 pikseli na 1080 pikseli.

5. Dodaj link do Twojego profilu na Twojej stronie www.Wspomnieliśmy już o dodaniu strony www do sekcji „About” – pamiętaj, by zalinkować to również w drugą stronę! Klienci, którzy najpierw trafią na Twoją stronę, mogą szukać Twoich social media jako sposobu kontaktu lub np. aby sprawdzić opinie. Daj się znaleźć i ułatw odwiedzającym przejście na Twój profil. Ikonki social media najlepiej umieścić w górnej części strony oraz w stopce. Upewnij się, że wszystkie ikonki są poprawnie zalinkowane, a wszystkie niepotrzebne są usunięte.

Jeśli potrzebujesz pomocy z prowadzeniem social media, daj nam znać. My zajmiemy się Twoim wizerunkiem w sieci, a Ty w tym czasie możesz dalej działać w biznesie!