Eksperyment marketingowy + konkurs

Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie troszkę nietypowy wpis. Jest to mały eksperyment mający na celu pokazać Tobie, jaki duży wpływ wywierają akcje marketingowe na odbiorcy. Wiele z nich zostaje w naszej pamięci na bardzo długo. Czy jesteś w stanie odgadnąć do kogo należy dana akcja marketingowa lub postać?

Przy okazji może być to świetna inspiracja dla Ciebie i Twojego biznesu. Przeglądając grafiki / zdjęcia pomyśl jaka akcja mogłaby mieć zastosowanie w Twoim biznesie, aby Twoi klienci pamiętali o Tobie na długie lata!

(1) Hasła nie raz powodują uśmiech, wywołują też chęć podzielenia się tym z innymi na żywo lub w social media, świetny wyróżniający się zabieg.

1

(2) Łapka na bilbordach, w tv i Internecie pojawiła się wiele miesięcy przed oficjalnym otwarciem firmy, mało kto wiedział na początku o co chodzi i ta ciekawość powodowała, że bardziej zainteresowaliśmy się tą marką.

2

(3) To dopiero odlot! Ktoś pobił rekord skoku z najwyższej wysokości na świecie, oczywiście nie mogło zabraknąć logotypu na spadochronie!

3

(4) O tym już kiedyś pisaliśmy na blogu - aż trudno uwierzyć, że samochód krąży wokół naszej planety! Na taki wyczyn mógł się pisać tylko właściciel firmy SpaceX oraz pewnej marki samochodów.

4

(5) Prawie w każdym sklepie spożywczym przechodzi się obok tej marki produktów.

5

(6) Swego czasu sporo było tego w tv, jedna z głośniejszych kampanii polskiej firmy

6

(7) Nie jesteśmy pewni czy to oficjalna reklama, czy nie, za to narobiła sporo szumu jakiś czas temu.

7

(8) Postacie ze śmiesznymi głosami i rolami, łatwo zapadają w pamięć

8

(9) To się nazywa świetny montaż!

9

(10) Firma sama popisała nowy model samochodu i zostawiła przypadkowym przechodniom do fotografowania i dzielenia się w social media.

10

Czy udało Ci się odgadnąć wszystkie 10? Zobacz odpowiedzi innych na naszym fanpage oraz podziel się swoimi, aby wygrać od nas przydatny prezent dla Twojego biznesu.

Nagrodę wylosujemy 1 marca sposród osób, które podadzą najwięcej poprawnych odpowiedzi.

Wejdź na nasz fanpage i weź udział w konkursie odpowiadając w komentarzu.