„Jest lato, wstrzymuję marketing” – dlaczego nie warto tak myśleć.

Czerwiec, lipiec i sierpień to czas urlopów. Wszyscy wyjeżdżają, a Ci, co zostają, zajmują się dziećmi. Wiele z naszych klientów wstrzymuje marketing na ten czas. Dlaczego jednak warto tego nie robić? Przeczytaj poniżej.

 1. Konkurencja nie śpi.
  To, że Ty zdecydujesz zamrozić wszelkie akcje marketingowe, nie znaczy, że Twoja konkurencja również nie działa z reklamami. Chcesz być do tyłu i oddać swoich potencjalnych klientów innym? Pewnie nie. Nie czekaj więc z marketingiem do września.

 2. Wykorzystaj wakacje.
  Wakacje to również może być czas promocji. Wakacyjne wyprzedaże, 50% na produkty wiosenne, oferty na produkty, które ludzie zabierają na wakacje czy też usługi beauty (w końcu każda Pani chce wyglądać super na zdjęciach z wycieczki). Listę pomysłów jak ugryźć wakacje mamy długą – wystarczy zapytać!

 3. Co z dzieckiem?
  Twój biznes bazuje na wizytach klienta? Spraw mini kącik dla dziecka, które ma wolne od szkoły. W ten sposób klient nie musi się martwić co zrobić z dzieckiem. Dzięki temu rodzic nie jest uwięziony w domu i może skorzystać z Twoich usług i wesprzeć obrót Twojej firmy.

 4. Przygotuj się na jesień i zimę
  Promocje z okazji Halloween, Black Friday czy też Świąt Bożego Narodzenia robisz na ostatnią chwilę i przez to nigdy nie wykorzystujesz ich w pełni? Pomyśl o strategii już teraz! Zamawiając materiały drukowane czy też grafiki z dużym wyprzedzeniem masz czas na dopracowanie ich, a i zamówienie nie będzie droższe ze względu na expresową wysyłkę czy też druk. Sprawdź listę okazji, które możesz wykorzystać w tym roku w naszym kalendarzu marketingowca – kliknij tutaj.

  Może się wydawać, że okres letni to cichszy czas w biznesie. Pytanie tylko, czy zastopowanie marketingu pomoże, czy raczej jeszcze obniży ilość klientów? Zgłoś się do nas po nieodpłatną listę pomysłów na reklamę Twojego biznesu w wakacje! Chętnie też podpowiemy, co warto zrobić w jesieni i zimie!